Şubat Ayı İlçe Danışma Toplantısı Gerçekleşti

ÜYE SAYISI 5 BİN 813’E ÇIKTI – 2 AYDA 114 FAALİYET

Göreve geldikleri günden bu güne gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler veren Gümüşel, “Göreve başladığımızda 5 bin 38 olan üye sayımızı 5 bin 813’e çıkardık. Mahalle başkanları toplantımızı yaptık. Yönetim kurulu toplantılarımızı düzenli olarak devam ettirdik. Kamu ve STK, hasta, hastane ve cenaze taziye ziyaretleri, esnaf ziyaretlerimiz aralıksız devam ediyor. Milliyetçi Hareket Partisi Sapanca İlçe Teşkilatına nezaket ziyaretinde bulunduk. Partimizin kurulduğu 14 Ağustos 2001 yılından bugüne çeşitli kademelerde görev almış abilerimizi, kardeşlerimizi tek tek ziyaret edip istişarelerde bulunduk. İlçe teşkilatımızın öncülüğünde 8 Aralık günü STK başkanlarımız ile Kudüs açıklaması yaptık. Esnaf odası, şoförler odası, esnaf kefalet kooperatifinin kongresine yönetim olarak katılım sağladık. Spora ve sporcularımıza destekte bulunduk. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında M.Y.O öğrencilerimizin eğitim projesine destekte bulunduk. İlçe teşkilatımızın organize ettiği büyükşehir belediyemizin hizmetleri ve çalışmaları hakkında büyükşehir belediye başkanımızın katılımı ile istişare toplantısı yaptık. İl gençlik kollarımızın organize ettiği ilçemizdeki sabah namazı etkinliğine katıldık. 2 Aralık 10 Şubat tarihleri arasında 114 faaliyet gerçekleştirdik” diye konuştu.

2019 VE 2023’E HAZIRIZ

AK Parti Sapanca İlçe Teşkilat olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve parti büyüklerinin gösterdiği hedefler doğrultusunda hareket ettiklerini kaydeden Gümüşel, şunları kaydetti:

“İlçe başkanı ile belediye başkanımızla ana kadememizle, belediye meclis üyelerimizle, kadın ve gençlik kollarımızla, mahalle başkanlarımızla tüm partili gönüldaşlarımızla birlikte 2019 yerel ve genel seçimlerine 2023 hedeflerine hep birlikte, birlik beraberlik içerisinde güçlü bir şekilde hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. Partimizin kuruluşundan bugüne kadar teşkilatlarımızda görev yapmış tüm kardeşlerime tüm büyüklerime en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Ahirete irtihal etmiş olanlara Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum.”

BAŞKAN VE KURUCULAR KURULUNA ONUR PLAKETİ

Partinin 9 yıl İlçe Başkanlığı görevini yürüten Nazmi Bostancı, Kurucu Başkan Selami Öztürk ve kurucular kurulunda yer alan isimler Hasan Emil, Turgut Özdemir, Zeki Demir, Ahmet Özçelik, Hüsamettin Kab, Remzi Gür, Abdullah Yayla, Fatih Mercan, Kenan Çiftçi, Hayrettin Karadağ, Ergun Gürel, Zorbey Cebeci, Kadir Gür, Hüseyin Hut, Muhammed Üstübi, Yusuf Cahit Öner, Rasim Nalbantoğlu, Osman Ayan, Hasan Demir, Ali Çömlekçi, Rahmi Aslan, Fatih Akal, Esat Taylan, Ömer Serdar ve Paşa Tunç’a onur plaketi takdim edildi.

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer ise konuşmasında göreve geldikleri 4 yıllık süre zarfında Sapanca’da gerçekleştirilen belediye faaliyetleri hakkında slayt gösterisi eşliğinde bilgiler verdi.

“TÜRKİYE YEDİ DÜVELE MEYDAN OKUYOR”

Yöneten ve yönetilenler arasındaki diyalogun önemine dikkat çeken AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, “Yönetenlerle yönetilenler arasında sağlıklı bir diyalog, duygu birlikteliği varsa toplumda sosyal anlamdaki sürtünmeler azalır ve bu toplumda kalkınma imkanı dediğimiz hadise çok hızlı bir şekilde gelişir. Türkiye bunun güzel örneklerinde birisini yaşıyor. Kendisine güvenen ve kendisine güvenilen bir yönetim var. Bu faaliyetlere çok güzlü destek veren bir halk var. Bu birliktelik sayesinde de çok şükür Türkiye yedi düvele meydan okuyor. Onun için vatandaşların bilgilendirilmesi, desteği ve dinamizmi çok önemli” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE İÇİN GÜÇLÜ DESTEĞİN ÖNEMİ

İsen konuşmasının devamında ise ,”Biz inanları öteki, başkası, diğer partili diye ayırmıyoruz. Biz vatandaşımızı AK Parti’ye oy verenler ve AK Parti’ye oy verecekler olarak 2 kategoride değerlendiriyoruz. Bugün oy vermemiş olabilirler. Ancak biz bugünden başlayarak, oy vermeyen arkadaşlarımızın oy vermeme sebeplerini iyi analiz ederek, onların gönüllerine girerek, onları ikna ederek ve Türkiye için güçlü desteğin niçin gerekli olduğunu bir kez daha anlatarak oy vermelerini sağlayacağız” sözlerine yer verdi.

“BİZ BİR TARAFA DÜNYA BİR TARAFA SANDIĞA GİDİYORUZ”

Ak Parti Sapanca İlçe Teşkilatını kurucular kurulunu unutmadıkları ve gösterdikleri vefa için kutlayan AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, 2019’da gerçekleşecek seçimlerin önemine değindi.

Sapanca ile ilgili bir problemin olmadığını belirten Kılıç, şunları kaydetti:

“Sapanca ve Sakarya her zaman yüzde 50’nin üzerinde yüzde 65’lerde oy aldı. Ancak bu duracağımız anlamına gelmiyor bizlerin 2019 seçimlerinde sandıktan ciddi manada çıkmamız lazım. Türkiye geneline de bakmamız lazım. Biz mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz ancak bu seçim çok farklı bir seçim. Karşımızda diğer partiler yok bizi istemeyen insanlarla sandığa gidiyoruz. Bugün doğuda bizi istemeyen Amerika’sından İsrail’ine kimse bu devletler ne kadar emperyalist güç varsa 2019 seçimlerinde de sandıkta bunlar rakip. Yoksa normal şartlarda biz seçime gitsek hiçbir problem söz konusu olmaz. Bugüne kadar her seçimden başarıyla çıkmışız bunda da başarıyla çıkacağız. Bize düşen mücadele etmek görevimizi en güzel şekilde yerine getirmek.”

SAPANCA GAZETESİEtiketler: , , ,